BiH Top

Višća i Bajić strijelci u novoj pobjedi Bašakšehira za ostanak na liderskoj poziciji

Basaksehir je u okviru 13. kola turske Superlige slavio na gostovanju protiv Goztepea sa 0:2, a meč su obilježili Zmajevi Edin Višća i Riad Bajić.

Tim iz Istanbula poveo je u 9. minuti golom Višće iz penala, koji je prethodno izborio Bajić, a upravo je naš reprezentativni napadač riješio sve dileme oko pobjednika u nastavku meča.

Nakon greške domaće odbrane lopta je stigla do Bajića koji je iz blizine pogodio za 0:2 u 73. minuti što je bio i konačan rezultat susreta u kojem je Višća odigrao svih 90 minuta, a Bajić je napustio teren šest minuta prije kraja.

Basaksehir se tako učvrstio na prvom mjestu sa pet bodova više u odnosu na drugoplasiranu Kasimpasu.