Evo ko je pokrenuo kampanju da Bošnjaci izađu na popis u Srbiji
Izvor: N1, bhinfodesk.com
Islamska zajednica u Srbiji, Matica bošnjačka i Zajednica sandžačke dijaspore pokrenule su kampanju da što veći broj Bošnjaka izađe na popis stanovništva u oktobru u Srbiji.
Muftija Mevludin Dudić po pitanju izjašnjavanja o vjerskoj pripadnosti pretpostavio je da su muslimani u Srbiji na drugom mjestu po brojnosti, odmah nakon pravoslavaca. Više učesnika na tribini je osudilo najnovije pokušaje pojedinih političkih faktora da vrše albanizaciju Bošnjaka u Sandžaku. Istankuto je da takvi pokušaji neće uspjeti.
Predsjednik Matice bošnjačke i narodni poslanik Jahja Fehratović je ovom prilikom istakao važnost da Bošnjaci kao maternji jezik navedu bosanski jezik. Predstavnik Zajednice sandžačke dijapore iz Minhena Izet Bibić rekao je da „najnoviji pokušaji albanizacije Bošnjaka predstavljaju podmetanje“.
Ostatak članka pročitajte na ovom linku. (mojinfo.ba)
Evo ko je pokrenuo kampanju da Bošnjaci izađu na popis u Srbiji














