Idući dani u minusu bez većih padavina
U periodu od četvrtka, 14. januara, pa do ponedjeljka, 18. januara, zahvata nas hladni val sa sjeveroistoka kontinenta.
Hladni val donosi niske temperature koje se, u jutarnjim satima, spuštaju oko -10 stepeni celzijusa, a na planinama i oko -15 stepeni celzijusa.
Dnevne temperature
Tokom dana u većini krajeva bi trebalo da bude oko ili koji stepen ispod nule.
Od nekih još većih minusa će, bar kako to sada izgleda na modelima, da nas spasi povećana oblačnost koja će da bude prisutna nad većim dijelom zemlje.
Radi se uglavnom o suhom zahlađenju, tako da nećemo moći da očekujemo puno padavina. Snijega će da bude, prolazno i lokalno, na području Bosne i to u četvrtak ispred naleta vala hladnoće.
Bit će povremeno i pojačanog sjeverca u Bosni, a u Hercegovini na jugozapadu i zapadu bura. Vjetar će da stvara dodatni osjećaj hladnoće.

Prema trenutnim prognozama od ponedjeljka, 18. januara, pa nadalje očekuje nas popuštanje hladnoće, jačanje južnog vjetra i toplije vrijeme. Očekujemo i padavine. (mojinfo.ba)
Izvor: Vremenska prognoza za BiH.
Idući dani u minusu bez većih padavina














