Knjiga putopisa i reportaža “Prvi put sa kćerkom u Potočarima” je konačno tu
Izvor: Mehmed Pargan.
Dragi prijatelji, knjiga putopisa i reportaža “Prvi put sa kćerkom u Potočarima” konačno je tu. Nastajala je tokom posljednjih desetak godina na mojim putovanjima po Bosni: Potočari, Kušlat, Bratunac, Višegrad, cijela Hercegovina, srednja Bosna, okolina Tuzle…
Kada sam donio odluku da knjiga izađe na proljeće 2022. moja Amela Isanović je rezervisala prvu promociju u Geteborgu, tako da sa knjigom, već 28.5.2022. putujem na sjever. A odatle ko zna kamo. Smiješe nam se Kopenhagen, Salzburg, Minhen, Linz… U Tuzli smo, kod kuće, vjerovatno 11. jula.
Prije toga knjiga je pozvana u Travnik (Dženan Kos), u moj Zvornik (nadam se u okviru Dana Hasana Kaimije) i u Srebrenicu (početkom jula, sa našom Melihom Herić), a zajedno i u Rožaje, Podgoricu (Mirza Luboder), Sjenicu (Dino Lotinac) i Pazar… To je za početak.
A da bi knjiga izašla, za fotografiju se potrudio Samir Zahirović, tekst je lektorisala Enisa Hasić, a crtež za naslovnicu je uradio Mehmed Šišić Šiško. Dizajn knjige potpisuju Selmir i Jilduza Pajazetović. Recenzenti knjige su profesor Hariz Halilović i mr. Alen Zečević. Svoje mišljenje o knjizi napisale su i cijenjene dame: Sanja Dukić, Nirha Efendić i Almasa Hadžić, te uvaženi Ismail-ef. Smajlović.
Moram naglasiti da mi je važan vjetar pod krila dala Almina Alagić, sa presudnom podrškom u danima kada sam donosio odluku da li da baš sada objavljujem knjigu, te nekoliko prijatelja koji su određeni broj knjiga kupili u pretplati.
Knjizi, da izađe, pomogle su brojne institucije i poslovna društva, tako što čak nisu odgovorili na poziv da podrže izlazak knjige ili da otkupe neki primjerak. Ali, pozvali smo mnoge (oko 200 upućenih poziva), da nam kasnije ne govore kako bi podržali projekat, ali niko ih nije zvao. Sreća je pa se na njih ne uzdamo u životu, već u se i u svoje resurse.
Uskoro u prodaji
Izdavač knjige je BMG Bosanska medijska grupa, tako da će se ova kuća brinuti o knjizi. Dakle, knjiga će biti u prodaji od 25. maja. Taj dan me od 1995. sjeća na krv i djecu ubijenu granatom. Želim da tome danu dodijelim i neka lijepa sjećanja.
Do 25.5. knjigu možete poručiti, odnosno kupiti u pretplati po cijeni od 20 KM. Nakon toga knjiga će biti u prodaji po cijeni od 30 KM. Dio prihoda od knjige bit će upotrijebljen za stipendiranje (najmanje jednog) nadarenog učenika/ učenice ili studenta/ studentice iz Podrinja, sa izraženim talentom za književnost/ novinarstvo. Za takvima ćemo tragati i biti im podrška.
Porudžbe knjige možete vršiti i putem inboxa, ovdje na Facebook stranici; zatim na mail bmg@bmg.ba ili putem telefona/ vibera/ Whatsupa na broj +38762333157. Na isti način možemo dogovoriti i eventualnu promociju. Hvala svima na podršci! Živi i zdravi da ste!
Mehmed Pargan
Knjiga putopisa i reportaža “Prvi put sa kćerkom u Potočarima” je konačno tu