Tuga i mržnja izazivaju rak: Potisnute emocije mogu da dovedu do teških oboljenja
Izvor: lekovi-portal.com
Da li ste znali da vaše emocije i te kako imaju veze sa vašim zdravljem? Svi zdravstveni problemi, pa i najteže bolesti, nastaju kao posledica štetnih emocija koje ne umemo da izrazimo ili poričemo da postoje.
Tako recimo, kada neko ima problema sa sinusima, najčešće u njenom okruženju postoji osoba koja je iritira. Uzrok, može biti i opterećenje potisnutom tugom koju osoba racionalizuje. Nekad je to tuga zbog gubitka drage osobe ili gubitka ljubavi. Ako nije tuga, onda je briga, potreba da se bude oslonac u finansijskom smislu prema bližnjima.
Od štitne žlezde obično obolevaju osobe koje nemaju osećaj da upravljaju sopstvenim životom, već osećaju da njime upravlja neko drugi. Oni se tada osećaju kao žrtve i to dovodi do oboljenja. Kada neko doživljava nešto što ne može da izbaci iz svog života, a ne može ni da svari, onda se vremenom pojave želudačne tegobe. Želudac je poligon emocionalnog rata između vlastitih potreba I zahteva okoline.
Od depresije pati osoba koja potkopava svoje najsnažnije emocije, uništava najveće čežnje i time najveću snagu, skrivajući ih ispod slojeva vaspitanja, pravila i dužnosti. Kod depresije nije reč o potisnutoj agresiji, tugi, bolu ili strahu, već o potisnutoj ljubavi, željama, potrebama, veselju, seksualnosti ili ushićenju. Depresija može biti posledica drugih bolesti ali i ona može biti uzrok mnogim fizičkim oboljenjima. Kako da ono najlepše iz mene izađe na površinu, to je pitanje koje depresivne osobe treba sebi da postave.
Rak je bolest koja se javlja kod osoba sa dubokom emotivnom povredom ili dubokom ozlojeđenošću. Dubinsko i dugotrajno zameranje koje osoba nosi u sebi može bukvalno da je izjeda. Duboka tajna, tuga ili mržnja, koje dugo traju, takođe mogu imati iste posledice.
Problemi s grlom ukazuju na potiskivanje i sputavanje kreativnog izražavanja te osobe. Problemi sa grlom nastaju i kada srce želi jednu stvar a um govori drugo. Ostatak teksta pročitajte na ovom linku. (mojinfo.ba)
Tuga i mržnja izazivaju rak: Potisnute emocije mogu da dovedu do teških oboljenja














